Bulb R10W BA15s 12V 10W Red-1612105r
Description
Show yourself well on the road with this Bulb R5W BA15s 12V 5W red. Then traffic users who fall behind will see you driving clearly and preventing accidents.
If your lights stop working, there is a good chance that the light is broken. It is important to install the right lamp, take a close look at the wattage and the voltage. For this, see your scooter booklet. When you replace the lamp, the base plate of glass almost always shows what type it is.
More Information
| Part number | 1612105R |
|---|---|
| EAN-13-code | 8717688041585 |
| Lamp technology | Halogen |
| Lamp socket | R10W |
| Socket type | BA15s |
| Wattage | 10W |
| Color of the glass | Red |
| Color of light | Red |
| Quantity | 1 |
| Brand | Bosma |
| Voltage | 12V |



