Bulb SV8.5 C15W 12V 15W 15x44
Description
If your lighting stops working, there is a good chance that the light is broken. It is important to install the right lamp, take a good look at the wattage and voltage. You may need to see your scooter booklet for this. When you replace the lamp, the base plate of glass almost always shows what type it is.
More Information
| Part number | BSM-105359 |
|---|---|
| Lamp technology | Incandescent light bulb |
| Lamp socket | SV8.5 |
| Socket type | C15W |
| Wattage | 15W |
| Color of the glass | Transparent |
| Color of light | Standard |
| Quantity | 1 |
| Brand | Bosma |
| Voltage | 12V |



