Bulb W1.7W T5 12V 1.7W Kymco original
Description
If your lighting stops working, there is a good chance that the light is broken. It is important to install the right lamp, take a good look at the wattage and voltage. You may need to see your scooter booklet for this. When you replace the lamp, the base plate or glass almost always shows what type it is.
More Information
| Part number | KYM-34908-LDC8-E00 |
|---|---|
| Manufacturer part number | 34908-LDC8-E00 |
| EAN-13-code | 8717688258808 |
| Lamp technology | Incandescent light bulb |
| Lamp socket | W1.7W |
| Socket type | T5 |
| Wattage | 1.7W |
| Color of the glass | Transparent |
| Color of light | Standard |
| Quantity | 1 |
| Brand | Kymco |
| Scooter brand | Kymco |
| Voltage | 12V |
Reviews
Fits
Click below on your scooter model to find all compatible parts via our technical drawings.
- Kymco Agility Carry 50 4T 2018-> Euro 4
- Kymco Agility Carry 50 4T <-2018 Euro 2
- Kymco Agility Delivery 50 4T <-2018 Euro 2
- Kymco Grand Dink 250 4T
- Kymco Grand Dink 50 2T
- Kymco Like 200 4T
- Kymco Like 50 4T <-2018 Euro 2
- Kymco New Dink 200 4T
- Kymco People S 300i
- Kymco Xciting 500R EVO
- Kymco Xciting 500i


